Mutluluk Veren Bilgi

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

0

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları pek çok kişi tarafından okunan bir duadır. Faziletleri bilindiği için daha önce kimlerin bunu okuduğu, ardından muratlarına kavuşup kavuşmadıkları sık sık sorulur.

İsmi Azam duası günümüzde pek çok kişi tarafından duyulan, ne var ki bilinmeyen bir duadır. Alimler tarafından okunması tavsiyen edilen bu dua üzerine, okuyan kişilerin isteklerinin reddedilmediği söylenir. Bu bakımdan oldukça önemlidir ve hadis kitaplarında da geçmektedir.

Eğer daha önce okuyan kişilerin ne gibi yorumlar bırakacağını düşünüyorsanız, Google üzerinde bir arama yaparak ilgili sonuçlara hemen ulaşabilir, ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. İsmi Azam, anlam olarak Allahü Teala’nın en büyük isimleridir. Ferd, Adl, Hakem, Kayyum, Hayyum isimlerinden oluşur.

İsmi Azam Duası Nasıl Edilir?

11 ismi azam duası pek çok insan tarafından duyulan bir duadır. Ancak nasıl okunduğu söz konusu olduğunda insanların aklında bir soru işareti meydana gelir. Her ne kadar çok zor gibi görülse de internette Latin harfleri ile okunuşu ile bulunabilir. Buradan bakarak okunabilir.

Düzenli bir şekilde okursanız, zaman içerisinde kolay bir şekilde ezberleyebilir, böylece her zaman ve her yerde okuyabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da vardır. Öncelikle gusül abdestiniz yoksa yenilemeniz önerilir.

Eğer bulunmuyorsa yine abdest almak da güzel bir davranıştır. Alimler bunun yanı sıra Hacet namazını da tavsiye etmektedir. Nasıl kılacağınızı bilmiyorsanız, 4 rekat halinde şöyledir;

  1. Birinci rekat: Sübhaneke, Fatiha ve 3 kere Ayete’l Kürsi okunur.
  2. İkinci rekat: Fatiha, Felak ve Nas sureleri gelmektedir. İki rekatta sonlandırılacaksa oturduktan sonra Tahiyyat, Salli, Barik ve Rabbena duaları okunarak selam verilir. Böylece iki rekatta sona erer.
  3. Üçüncü rekat: Eğer dört rekat kılınacaksa tahiyyat ardından kalkılır ve Fatiha, İhlas, Felak ve Nas sureleri okunur.
  4. Dördüncü rekat: Fatiha, İhlas, Felak ve Nas sureleri okunur. Oturduktan sonra Tahiyyat, Salli, Barik ve Rabbena duaları okunarak selam verilir.
İlgini Çekebilir  Amen ne demek ?

Ardından sadece Hacet namazı duası edilir. Son olarak ellerinizi açarak Allah’a yakarılır.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları
11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Dilek İçin Nasıl Okunur?

11 ismi azam duası dilek için nasıl okunabilir? Her insanın dilekleri, arzuları vardır. Bazıları işlerinin olmasını isterken, bazıları da rızkının artmasını ister. Peygamber Efendimiz tarafından rivayet olunduğuna göre, İsmi Azam ile dua edenlerin muradı makbul olmaktadır.

Eğer bir dileğini varsa, sabah vakitlerinde bu dua okunabilir. Bu esnada gusül abdesti ve normal abdestinin olması tavsiye edilir. Sadece kıbleye yönelmeniz, 3 kere Fatiha ve İhlas, 1 kere Ayete’l Kürsi okumanız gerekir.

Ardından da bu dua edilir. Sabah vakitleri dışında oruç tutarken, yağmur yağarken, hastayken, mübarek gün ve gecelerde, ezan okunurken, ezan ve kamet arasında da okunabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

88 + = 89