Mutluluk Veren Bilgi

Afganistan’da büyük bir deprem meydana geldi, ölü ve yaralılar bulunuyor

0

Hindikuş bölgesinde 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi ve deprem Pakistan ve Hindistan’ın çeşitli şehirlerinde de hissedildi. Deprem sonucunda Pakistan’da 1 kişi hayatını kaybederken, 34 kişi yaralandı.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Afganistan’ın Hindikuş bölgesinde 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi ve depremin merkezi yerin 181 kilometre derinliğinde oldu. Deprem yaklaşık 30 saniye sürdü ve birçok kişi sokağa çıktı. Pakistan ve Hindistan’ın çeşitli şehirlerinde de hissedilen deprem, sınıra yakın bir noktada gerçekleşti.

Swat bölgesindeki bir polis memuru, Reuters’a yaptığı açıklamada, Pakistan’ın kuzeyinde 13 yaşındaki bir kızın evinin duvarının çökmesi sonucu hayatını kaybettiğini ve 34 kişinin yaralandığını belirtti.

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Afganistan genelindeki tüm sağlık merkezlerine hazır olma emri verildiğini ve şiddetli depreme rağmen Tahar, Badahşan, Kunduz ve Pencşir vilayetlerinden henüz can kaybıyla ilgili olumsuz bir haber alınmadığını belirtti. Geçen yıl Afganistan’ın doğusunda meydana gelen 6,1 büyüklüğündeki depremde binin üzerinde kişi hayatını kaybetmişti.

Pakistan’ın çeşitli şehirlerinde hissedilen deprem, başkent İslamabad, Lahor, Ravalpindi, Kuetta, Peşaver ve diğer birçok şehirde etkili oldu. Pakistan Tıp Bilimleri Enstitüsü Hastanesi’nde acil durum ilan edildi ve bazı binalarda çatlaklar oluştuğu İslamabad’da rapor edildi. Başbakan Şahbaz Şerif, ilgili kurumlara muhtemel acil durumlar için hazır olunması talimatını verdi.

 

İlgini Çekebilir  Yapay zeka tavuk seslerini tercüme ediyor - Son Dakika Teknoloji Haberleri
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

− 1 = 3