Mutluluk Veren Bilgi

Amerika’da robot güvenlik devriyesi: Star Wars’un R2-D2’suna benzetildi – Son Dakika Teknoloji Haberleri

0

“ÇOCUKLAR STAR WARS’TAN BİR ROBOT OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ”

Alışveriş yapan müşteri Colt Eberling, “İçeri ilk girdiğimizde şaşırdım. Okumaya başlayana kadar ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu, en azından güzel bir şekilde etiketlenmiş, böylece orada neler olup bittiğini anlayabiliyorsunuz ama evet, çocuklar Star Wars’tan bir robot olduğunu düşündüklerini söylediler.” dedi.

Bir başka alışveriş yapan müşteri Andrea Hubbard, “Doğru şekilde kullanıldığı sürece bir sorun görmüyorum. Herkes şu anda yapay zekadan bahsediyor ama bu iyi bir amaç için kullanılıyor. Yapay zekayı sadece öğrencilerin ödev yazması için kullanmazsınız” diye konuştu.

SAM, KİMSEYİ İŞSİZ BIRAKMADI

Öte yandan SAM’in kimsenin elinden işini almadığı belirtildi.

Crocker Park’ta bulunan 15 tam zamanlı güvenlik görevlisi olduğu ve perde arkasında her zaman bir insanın çalıştığı vurgulandı.

SAM, 360 derece video, plaka tanıma ve termal görüntüleme gibi birçok özelliğe sahip.

SAM’de ayrıca bir acil durum kırmızı düğmesi bulunuyor. Birinin başı dertteyse bu düğmeye basabilir ve otomatik olarak bir güvenlik görevlisine bağlanır.

SUÇ ORANINI YÜZDE 46 DÜŞÜRDÜ

Knightscopes Başkan Yardımcısı ve Baş Müşteri Sorumlusu Stacy Stephens 19 News’e yaptığı açıklamada Huntington Park Polis Departmanına göre K5 Otonom Güvenlik Robotunun suçları %46 oranında azalttığını söyledi.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Kaynak:NTV

İlgini Çekebilir  İkinci el konutta fahiş fiyatla ilan veren kişiye 349 bin lira ceza
Cevap bırakın