Mutluluk Veren Bilgi

Bengay Krem: Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

0

Cilde dışarıdan uygulanan, anti-inflamatuar, kas gevşetici ve ağrı kesici özelliklere sahip olan Bengay krem, uygulanan bölgedeki sinir ve kasları rahatlatır, serinlik hissiyle ağrıları hafifletir. Günde 2-3 kez kullanılması önerilen Bengay krem, sıcak su torbası ya da bandajla uygulanmamalıdır. Peki, Bengay krem nedir ve ne işe yarar? Faydaları nelerdir?

Bengay krem, ince bir tabaka halinde ağrılı bölgeye sürülür ve cilt tarafından tamamen emilene kadar masaj yapılır. Ancak, uygulamadan önce ilgili bölge iyice temizlenmeli ve ardından krem sürülmelidir. Krem uygulandıktan sonra ilk birkaç saniye boyunca ciltte hafif bir yanma hissi oluşabilir. Ancak, birkaç dakika sonra ağrının yavaşça azaldığı fark edilecektir.

Bengay Kremin Kullanım Alanları Nelerdir?

Bengay krem, eklemlere yakın dokularda oluşan iltihap ve kireçlenme kaynaklı ağrıların tedavisinde etkilidir. Ağrı kesici ve iltihap giderici özellikleri sayesinde romatizma, omuz tutulması, fiziksel darbe sonucu meydana gelen ağrıları hafifletir. Beden gücüyle çalışan kişilerin yorgunluğa sebep olan kas ağrılarına da iyi gelir. Kas gerginliği, iltihap ve ağrılarda da başvurulan bir çözümdür. Vücuttaki yumuşak dokularda oluşan burkulma, ezilme ve tendon iltihabının tedavisine yardımcı olur. Eklemlerdeki şişlikleri ve çevresindeki iltihapları giderirken, bel fıtığına bağlı bel bölgesindeki ağrıları hafifletir. Aynı zamanda içerdiği mentol sayesinde cilde ferahlık hissi verir.

İlgini Çekebilir  Adana Şehir Hastanesi 6 yaşında
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 49 = 57