Mutluluk Veren Bilgi

Efsanevi Senaryosu ve Oyuncu Kadrosuyla “Darıldın mı Cicim Bana?” Filmi

0

Sadri Alışık’ın Unutulmaz Romantik Komedisi: Darıldın mı Cicim Bana! Usta oyuncular Esen Püsküllü ve Avni Dilligil de rol alıyor. Oyuncu kadrosu ve konusuyla merak uyandıran bu tarihi film ne zaman çekildi?

Sadri Alışık ve Esen Püsküllü’nün Usta Performanslarıyla 1970 Yılı Yapımı Darıldın mı Cicim Bana Filmi: Oyuncuları ve Eğlenceli Konusu

Filmi İzlemek için TIKLAYIN ! >>>

Osman, sokaklarda hayatta kalmak için çabalıyor. Ancak, tıpkı önceki iş girişimleri gibi bu girişimi de başarısız oluyor. Şimdi, zoraki bir şekilde insanlara şerbet satmaya çalışırken, postacı ona bir mektup verir. Amcasının kızı Selma, İstanbul’da onu bekliyor. Şimdi ise, İstanbul’a gitmek için hiç parası kalmayan Osman, kendisine çarpan adam olan Erol’den yardım istiyor. Erol da kendisinin de İstanbul’a gitmek istediğini ve yolda birlikte hareket edebileceklerini söylüyor.

İstanbul’a vardıklarında, Osman beklediği amcasını düzgün giyimli ve şık bir adam sanır ama gerçek amcası kapıcıdır. İki amca hasret giderirken, Osman zengin Hüsnü ile tanışır ve amcasının işlerini düzgün yapamadığı için sorunlar yaşadıklarını öğrenir. Osman, kendisinin bu işleri yapabileceğini söyler ve bir girişimde bulunur ancak başarısız olur. Bu sırada Erol, tutku haline getirdiği Yasemin’i bulur ama o da İstanbul hayali başarısızlıkla sonuçlanmıştır. İki arkadaşın beceriksizlikleri bir kez daha yollarını kesiştirir.

Yapım:

Atıf Yılmaz (Yönetmen)

Bülent Oran (Senaryo)

Çetin Tunca (Görüntü Yönetmeni)

Oyuncular:

Sadri Alışık (Osman)

Esen Püsküllü (Hülya)

Yusuf Sezgin (Erol)

Mine Sun (Selma)

Mehmet Ali Akpınar (Hüsnü’nün Adamı)

Kubilay Hakan (Remzi)

Nermin Özses (Komşu/Konak Kiracısı)

Erol Büyükburç (Misafir Sanatçı)

Aziz Basmacı (Hüsnü)

Hakkı Kıvanç (Hüsnü’nün Adamı)

Niyazi Gökdere (Hüsnü’nün Adamı)

Mürüvvet Sim (Yasemin)

Lütfü Engin (Hüsnü’nün Kiracısı)

Avni Dilligil (Yasemin’in Babası)

İlgini Çekebilir  Beskar Çeliği Star Wars Evreninin En Değerli Metalik Hazinesi

Süheyl Eğriboz (Hüsnü’nün Adamı)

Film Müziği:

Cevap bırakın