Mutluluk Veren Bilgi

Elon Musk’tan Twitter’a sınırlama kararı

0

Elon Musk’tan Twitter’a sınırlama kararı

Twitter’ı satın aldıktan sonra birçok değişikliğe imza atan Elon Musk, uygulamada bu kez de sınırlama düzenlemesine gitti. Twitter kullanıcıları bir süredir limit uyarısı ile karşılaşıyordu, yeni sınırlamayı Elon Musk duyurdu.

Sosyal medya uygulaması Twitter’da “kullanım limiti aşıldı” sorunu merak edilirken şirketin CEO’su Elon Musk’tan açıklama geldi.
Twitter hesabından paylaşımda bulunan Elon Musk, “geçici sınırlama” uyguladıklarını açıkladı.
Musk açıklamasında, “Aşırı veri kazıma ve sistem manipülasyonu düzeylerini ele almak için geçici sınırlar uyguladık” dedi.
Musk’ın açıklamasına göre Twitter’daki kullanıcılar hesaplarının özelliklerine göre belli sayıda tweet görüntüleyebilecek.
Musk’ın ilk paylaşımına göre;
Doğrulanmış hesaplar günde 6000, doğrulanmamış hesaplar da günde 600 gönderi okuyabilecek. Yeni doğrulanmamış hesaplar ise günde yalnızca 300’e kadar gönderi okuyabilecek.
Sınırlama kararı Twitter’da tepkilere neden olurken, Musk daha sonraki paylaşımında limitleri artırdığını duyurdu.
Musk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Yakında doğrulanan hesaplar çin 8000, doğrulanmamışlar hesaplar için 800 ve doğrulanmamış yeni hesaplar için ise 400’e yükselen oran limitleri belirlenecek.”
Twitter kullanım limiti aşıldı hatası, Twitter’ın kullanıcıların belirli bir süre içinde yaptıkları işlemlere sınırlama getirmesidir. Bu hata nedeniyle kullanıcılar bazı işlemleri gerçekleştiremez veya tweet atamaz.
Kullanım limiti aşıldığında, hesabın belirli bir süre boyunca kullanılamaması söz konusu olabilir. Bu sorun genellikle yoğun kullanım veya spam aktiviteleri sonucunda ortaya çıkar.
Kullanım limiti aşıldığında, hesabın normal şekilde kullanılabilmesi için belirli bir süre beklemek gerekmektedir.
Twitter hesapları için geçerli teknik limitler şunlardır:
Direkt Mesajlar (günlük): Günlük 500 mesaj gönderme limiti vardır.
Tweetler: Günlük 2.400 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.
Hesap e-postasında yapılan değişiklikler: Saatte 4 kez.
Takip etme (günlük): Takip etme işlemi için günlük teknik limit 400’dür. Bunun yalnızca teknik bir hesap limiti olduğunu ve agresif takip davranışlarını önlemeyi amaçlayan ilave başka düzenlemeler de olduğunu lütfen unutmayın.
Takip etme (hesaba göre): Bir hesabın takip ettiği kullanıcı sayısı 5.000 limitine ulaştığında, yeni takip etme istekleri hesaba özel oranda sınırlanır.Bu limitler web, mobil, telefon, API vb. tüm cihazlardaki işlemler için geçerlidir. Tüm üçüncü parti uygulamalardan gelen API istekleri, saatlik API limitine göre izlenir. Bu durumda, hesaplarıyla birden çok üçüncü parti uygulaması kullanan kişiler, API limitine daha çabuk ulaşır.
Bu limitler sitenin yoğun olarak kullanıldığı saatlerde geçici olarak düşürülebilir. Bu gibi durumlarda Twitter durumu sitesinde bir güncelleme yayınlanır.

Kaynak:NTV

İlgini Çekebilir  Emine Erdoğan çevreci imamı tebrik etti
Cevap bırakın