Mutluluk Veren Bilgi

Günde 1 avuç iltihabı bitiriyor! Eklem ağrısını tümden bitiriyor…

0

Bir inceleme, kiraz yemenin 16 çalışmanın 11’inde iltihabı ve 10 çalışmanın 8’inde oksidatif stres belirteçlerini etkili bir şekilde azalttığını buldu. Kirazlar özellikle hücresel hasarla savaşmaya, iltihaplanmayı azaltmaya ve genel sağlığı geliştirmeye yardımcı olan büyük bir bitki kimyasalları grubu olan polifenoller bakımından yüksektir.

Aslında, polifenol açısından zengin diyetler kalp hastalığı, diyabet, zihinsel gerileme ve bazı kanserler gibi birçok kronik duruma karşı koruma sağlayabilir. Bu meyve ayrıca, her ikisi de anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahip olan beta-karoten ve C vitamini gibi karotenoid pigmentleri de içerir.

KALP SAĞLIĞI İÇİN FAYDALIDIR

Kiraz gibi besin açısından yoğun meyve alımınızı artırmak, kalbinizi korumanın bir yoludur. Birçok çalışma, meyveler açısından zengin diyetlerin kalp hastalığı riskinde azalma ile ortaya çıktığını göstermektedir.

Kaynak:Sabah

İlgini Çekebilir  Elon Musk ile Mark Zuckerberg arasındaki kafes dövüşü ne zaman, hangi kanalda yayınlanacak? - Son Dakika Teknoloji Haberleri
Cevap bırakın