Mutluluk Veren Bilgi

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

0

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua – Bazı dualar, çeşitli niyetler ile okunduğunda oldukça tesirli ve etkili olabilmekte, kişiler bazı durumlar için özellikle Allah’a yakarır ve yardım isterken, o konuda bir gücü bulunan duaları çeşitli yöntemlerle okuyabilmektedir. Kötülük yapanların cezasını bulması için dua okumak da bunlardan birisidir. Özellikle kendisine kötülük yapan ve onun hayatını olumsuz etkileyen bir kişinin hak ettiği cezayı alabilmesi için kişilerin okumak istediği bu dualar, oldukça etkili olabilmektedir. Bu konuda okunabilecek ve etkili dualardan biri şöyledir;

  • Allâhümme antelhâdırulmühıytu bimeknûn âtiddamâiri Allâhümmeazzi bizzâlime ve kallilnâsırahü ve entel muttaliulâlimü.
  • Allâhümme innifülânenzalemeni ve esâeileyye ve lâ yeşhedübizâlikeğayruke. Allâhümme entemelkühü fe ehlikhü. Allâhümme serbilhül hevâne.
  • Allâhümme kammıshükamisarridâ. 7 kez Allâhümmaksıfhü Allahümmahfıdhü,2 kez Fe ehazehümüllah, innehükaviyyünşedid.
  • Veinnâalâzehâbinbihi. Vehıylebeynehüm ve beyne mâyeştehûn.
  • Vekadimmâ ilâ mâamilümin amelin fecealnâhühebâenmensûrâ. Tüdemmiru külle şey’inbi emri rabbiha. Laasimelyevme minemrillâh..
  • Fe kutıadâ birulkavmillezine zalemü velhamdülillâhirabbil âlemin.

Canını Yakana Okunacak Dua

Bazı kişiler, canını yakanların da canlarının yanması için Allah’a sığınarak, ona çektirilenlerin cezasını çekmeleri için dua etmekte ve yardım dilemektedir. Özellikle bu konuda okunması gereken ve etkili olan bazı dualar bulunmaktadır. Canını yakana okunacak dua ile kişiler, canını yakanın da hak ettiği şeyi yaşaması için Allah’tan yardım isteyebilmekte ve o kişilerin de canı bu sayede yanabilmektedir.

Özellikle kişilerin iç sıkıntılarını ve moral bozucu düşüncelerini arındıran en etkili dualardan biri Fil Suresidir ve bu sure 73 defa okunarak hem kişiler iç sıkıntılarından arınmakta hem de canını yakan kişilerin sesi ve gözlerinin kapanması ve hak ettiğini bulması da sağlanmaktadır. Özellikle her 10 okuyuşta bir ayrıca ayet okuyarak ve sona kalan 3 Fil Suresinden önce de bir dua okunarak bu gerçekleştirilebilmektedir.

İlgini Çekebilir  Gerçek Aşkınız Sizi Seviyor mu 8 Soruda Test Edin !
Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua
Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Beddua olarak da bilinen düşmanın belasını bulması için dua okumak, kişilerin yaşadığı kötü durumlara sebep olan kişilerin cezalarını çekmesi adına kişiler tarafından oldukça fazla okunmaktadır. Özellikle içten ve haklı bir şekilde okunan bu dualar, dini bütün bir şekilde okunduğu takdirde oldukça etkili olabilmektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − 10 =