Mutluluk Veren Bilgi

Netflix Belgesel Önerileri

0

Netflix Belgesel Önerileri – Netflix, özellikle piyasaya çıktığı günden bu yana tüm dünyada oldukça popüler bir hale gelerek birbirinden kaliteli ve özel işlerin yayınlandığı bir platform olmuştur. Özellikle sahip olduğu geniş içerik sayesinde kişilerin izleyebileceği pek çok farklı tür barındıran Netflix, belgesel konusunda da pek çok başarılı işin bir arada bulunduğu ve belgesel severler tarafından ilgi gösterilen bir platformdur. Netflix belgesel önerileri, özellikle kişilerin ilgisini çeken farklı konularda pek çok belgesel bulunsa da özellikle kişilerin genel olarak en çok hoşuna gidebilecek bazı önemli ve kişiler tarafından oldukça beğenilmiş belgeseller bulunmaktadır.

Netflix belgesel konusunda gerek mini dizi, gerek uzun metrajlı gerek uzun soluklu pek çok farklı konuda ve tarzda belgesele sahiptir ve oldukça fazla seçenek bulunduğu için kişiler, izlemeye başlayacakları özel öneriler aramaktadır. Netflix belgesel önerileri 2022 yılında en çok beğenilen ve izlenen belgeseller olarak şunlardır;

  • David Attenborough: A Life on Our Planet
  • Seaspiracy
  • My Octopus Teacher
  • The Fear of 13
  • Being Elmo: A Puppetteer’s Journey

Netflix Mini Belgesel Diziler

Netflix platformunda belgesel yapımları önemli bir yere sahip olurken özellikle belgesel severlerin diledikleri tarzda ve konuda kolaylıkla başarılı belgeseller bulabileceği bir evrendir. Netflix belgesel dizileri konusunda da çok fazla seçeneğe sahip olsa da özellikle tek bir oturuşta izleyip bitirilecek mini dizi şeklinde bir belgesel arayan kişiler için bu konuda çok başarılı işler bulunmaktadır. Netflix mini belgesel diziler içerisinde özellikle en çok sevilen yapımlardan bazıları şunlardır;

  • Conversations With a Killer: The Ted Bundy Tapes
  • Tiger King: Murder, Mayhem, and Madness
  • The Pharmacist
  • Room 2806: The Accusation
  • The Disappearance of Madeleine McCann
İlgini Çekebilir  Doğada Yaşam Filmleri: İzlemeniz Gereken 10 Film
Netflix Belgesel Önerileri
Netflix Belgesel Önerileri

Netflix İnsan Belgeselleri

Özellikle pek çok kişi, önemli kişilerin yaşam hikayalerinin ve hayatlarının konu alındığı insan belgesellerini oldukça sevmektedir. Bu konuda özellikle pek çok önemli belgesel bulunurken, Netflix insan belgeselleri de kişiler tarafından oldukça beğenilen yapımlar olmaktadır.

Yalnızca Netflix’e özel olarak çekilen insan belgeseli içerikleri değil, aynı zamanda dünyada daha önceden çekilmiş ve çeşitli platformlarda yayınlanmış önemli belgeseller de yine bu platformda yer almaktadır.

 

 

Cevap bırakın