Mutluluk Veren Bilgi

Saçtaki Kaynak Nasıl Çıkarılır?

0

Saçtaki kaynak nasıl çıkarılır? Sorusu özellikle kaynak saçlarının kullanım süresi sona erdikten sonra oldukça kötü bir görünüm ortaya çıkmakta ve bu nedenle de mutlaka çıkartılması gerekmektedir. Özellikle kaynak saçlarını çıkartılması için kuaför yardımı alabileceğiniz gibi evde uygulayabileceğiniz bazı tekniklerle de kaynak saçları çıkarmak mümkündür.

Bu süreçte evde mikro kaynak çıkartma için birtakım aparatları ve malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Evde Kaynak Saç Nasıl Çıkarılır?

Evde kaynak saç nasıl çıkarılır? Sorusu kapsamında da özellikle kaynak türü oldukça önemli bir ayrım olmaktadır. Boncuk kaynak, keratin kaynak ve mikro kaynak için farklı yöntemler kullanılarak kaynak saçlar dökülmektedir.

Boncuk kaynak işlemi yapılması halinde kaynak saçlar halka şekline sahip olan aparatlar yardımıyla saç diplerine tutulmaktadır. Bu kaynakların çıkartılabilmesi için pense benzeri halkaların sıkıştırır olabileceği ve açılabileceği aparatlarla ihtiyaç duyulmaktadır.

Keratin saç kaynak ise saçların gerçek saçlara eklenmesi için keratin maddesinin kullanılarak gerçekleştirildiği bir işlemdir. Bu nedenle keratin çözen özel solüsyonlar sayesinde saçlara uygulanan kaynak evde kolayca çıkarılabilmektedir.

Bu nedenle kaynak saç işleminin çeşidi kullanılacak aparat veya malzemeler üzerinde etkili olmakta ve aynı zamanda profesyonel olarak kuaförde de çıkarılabilmektedir

Mikro Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Mikro kaynak nasıl çıkarılır? Sorusu da yukarıda belirtmiş olduğumuz 2 kaynak çeşidinden farklı olarak mikro kaynak için merak edilmektedir. Bu noktada mikro kaynak ile keratin kaynak çıkarma yöntemleri birbirlerine birçok noktada benzerlik göstermektedir.

Mikro kaynak kullanım süresi dolduktan sonra kaynakların mutlaka çıkartılması gerekmekte olup evde mikro kaynak çıkartma işlemi için özel olarak üretilen solüsyonlar kullanılarak saça herhangi bir zarar vermeden kaynaklar çıkarılabilmektedir.

İlgini Çekebilir  Ailenize İlgilenmek İçin En Güzel 6 İpucu
Saçtaki Kaynak Nasıl Çıkarılır
Saçtaki Kaynak Nasıl Çıkarılır

Asetonla mikro kaynak çıkarma mümkün olsa da asetonun saç köklerine zarar vermesi ve saçların yıpranmasına neden olması sebebiyle mutlaka mikro kaynak çıkarma solüsyonu kullanılarak kaynakların saçtan ayrılması gerekmektedir

Mikro Kaynak Çıkarma Solüsyonu Nerede Satılır?

Mikro kaynak çıkarma solüsyonu nerede satılır? Sorusu da mikro kaynak yaptırmış olan kişilerin evde kaynaklarını çıkartırken merak ettiği sorular içerisinde yer almaktadır. Güzellik malzemesi satan tüm mağazalardan alınması mümkün olan saç kaynak çıkarma solüsyonu aynı zamanda kaynak işlemi yapılan kuaförlerden de satın alınabilmektedir.

 

Cevap bırakın