Mutluluk Veren Bilgi

Selçuk Bayraktar’dan TEKNOFEST ve Bayraktar TB2 açıklaması! En yakın rakibinin 5 katı

0

“TEKNOFEST, KENDİ REKORUNU KIRIYOR”

Burası dünyanın en büyük etkinliği… 1 milyon öğrencinin başvurması ve bu kadar geniş yarışma alanlarının olması anlamında dünyanın en büyük etkinliği. TEKNOFEST, kendi rekorlarını kırıyor. TEKNOFEST, adeta bir toplumun kendi geleceğini inşa etme hikayesi.

Allah’a şükür TEKNOFEST ilk yılından itibaren futbol şampiyonası kadar büyük bir coşkuyla milletimiz tarafından sahiplenildi. Toplumumuz, gerçekten bu öğreniliş çaresizliği yıkmak istiyor. Biz ‘acaba’ kuşağıydık. ‘Acaba olur mu’ diyorduk. Ama bu gençlik öyle değil. Bize düşen vazife de onlara destek olmak. Yıllar biz bunları yapamazsın öğretisiyle, artık bunu atmak istiyor. Adeta bu ortam ve bu festival herkesi büyüleyerek içine çekiyor. Bizi de aynı şekilde etkiliyor.

Ayrım yapmayı normal kabul etmemeliyiz. Hayatımızda bunu yaşadık, gördük. Başını örttüğü için işinden olanı gördük. Bütün bu ayrıştırmaların ilkel ve haksız bir şey olduğunu anlamalıyız. Böyle yapınca medeniyet inşa edemiyorsunuz ve onu parçalıyorsunuz. Bundan uzak kalmamız lazım ama hala bunun bazı kesimler tarafından yapıldığını görüyorsunuz.

“BAYKAR’DA KİMSEYE AYRIM YAPMAYIZ”

BAYKAR’da kimseye ayrım yapmayız. BAYKAR’da yakın çalışma arkadaşımız ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni birinci olarak bitirmiş. İş hayatında tesettüre gireceğini söyleyince bilinen çok büyük bir şirket ‘Bizden ayrıl’ demiş. İyi ki ayrılmış. Bu ilkel yaklaşım bu kadar başarılı bir gencin önüne set çekmiş. Şimdi tüm dünyaya nam salan bir eserin üretiminde çalışıyor. Bu ilkel dürtülerimizden kurtulmamız gerekiyor. Bunu bazı kesiler yaşatmaya çalışıyor. Uygulandığını da halen görüyoruz.

Biz Cumhuriyet’in 100. Yılına yakışır şekilde, ‘Ne yapabiliriz?’ diye arkadaşlarımızla istişare ettik. Çünkü önemli bir dönem noktası. TEKNOFEST kuşağıyla birlikte ikinci yüzyıla giriyoruz. Burada gençlerin coşkusu, toplumumuzun teveccühü bizlere de büyük bir moral ve motivasyon kaynağı. Aynı zamanda bizlerin ne kadar sorumluluk sahibi olduğunu da gösteriyor. Bizler bu eserleri en iyi şekilde yapacağız ki gençlerimiz ondan çok daha iyilerini yapabilsinler.

İlgini Çekebilir  PlayStation'ın yeni modelinin özellikleri sızdırıldı: Sıvı metal soğutmaya elveda - Son Dakika Teknoloji Haberleri

Kaynak:Sabah

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

37 − = 27