Mutluluk Veren Bilgi

Sihir Nasıl Yapılıyor?

0

Sihir nasıl yapılıyor konusu çokça araştırılan başlıklar arasında sayılmaktadır. Ama sihir ile alakalı olarak en azından yetişkinler böyle bir durum olmadığını zaten bilen kişilerdir. Ama çocuklar ve onların hayal dünyaları için sihir diye bir gerçek vardır. Teknolojinin çok fazla yaygınlaşması ile birlikte şunu da demek doğru olacaktır. Çocuklar artık internetten her konuyu araştırmakta ve bunlar ile alakalı olarak da bilgi sahibi olabilmektedir. Çocukların döneminde özellikle işlem öncesi ve somut işlemler dönemi dediğimiz dönemde çocuk mucizelere ve sihre inanmaktadır. Gerçekten böyle bir durum söz konusu değildir.

5 yaşında olan bir çocuk izlediği TV programları ve internet sebebi ile bu tarz durumların gerçek olduğunu düşünmektedir. Hayal güçlerinin de çok fazla gelişmiş olmasından da kaynaklı olarak ellerine bir sopa değnek kalem alarak abra kadabra diye ortalarda dolaşarak diledikleri şeyleri gerçekten oluyormuş gibi düşünerek oyun oynayabilmektedir. Bu durum bir anlamda da çocuğun zekâsının ve aklının hayal gücünün gelişmiş olduğunun göstergesidir. Ama çocuğun yaşı büyüdükçe gerçek ve hayal ürününü birbirinden ayırması gerekmektedir.

Evde Gerçek Sihir Yapma

Evde gerçek sihir yapma tarzında bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Ama burada kişinin algı yanılmasından da faydalanarak gerçek bir durum farklı şekilde gösterilebilir. Burada özellikle çocuklarda sihir tarzı gerçek olmayan durumlara inanma söz konusudur. Çocuklarının yaşı gereği de bu durum belli bir yaşa kadar normal kabul edilmektedir.

Sihir Nasıl Yapılıyor
Sihir Nasıl Yapılıyor

Ama olan bir durumu farklı şekilde yansıtmak gerçekte sihir olduğunun kanısını oluşturmamalıdır. Gerçekte sihir diye bir durum söz konusu değildir. Bu anlamda da sadece algısal olarak yanılmalar söz konusu olabilmektedir. Burada sihirbazlar örnek gösterilebilir. Kişi birini ortadan bir anda kaybedebilir veya gerçekten şapkadan tavşan çıkabilir.

İlgini Çekebilir  Instagram fotoğraflarına yapay zeka geliyor - Son Dakika Dünya Haberleri

Olmayan bir tavşan şapkadan çıkamaz o zaman sihirbazlık farklı sanattır. Ve kişiler onu izleyen kişilerin göz ve algı yanılmalarından da faydalanarak farklı bir durum gözken kısım olabilmektedir. Sihirbazlık ile alakalı olarak merak edilen durumla ile ilgili olarak internette birçok videodan bilgi sahibi de olabilirsiniz.

 

Cevap bırakın