Mutluluk Veren Bilgi

SON DAKİKA | Külliye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri! Başkan Erdoğan: Türkiye’nin yükselişi devam edecek

0

Son dakika… Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, “30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Konseri ve 100. Yıl Marşı Tanıtımı”na katıldı. Başkan Erdoğan, ağustosun, tarihe “Zaferler Ayı” olarak geçen müstesna bir dönem olduğunu belirterek, Malazgirt’ten Belgrad’a, Mohaç’tan Kıbrıs’a kadar uzanan nice başarılarla dolu olarak tarihe ismini altın harflerle yazdıran bu özel ayın sonuna gelindiğini ifade etti.

SON DAKİKA | Külliye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri! Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar | Video

“KAHRAMAN ORDUMUZ DÜŞMAN HATLARINI BİRER BİRER DAĞITTI”

Ağustosun, Anadolu’daki son devlet Cumhuriyet’in kuruluşuna giden yolu açan büyük bir zaferin yıl dönümüyle kapatıldığını dile getiren Erdoğan, 26 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği “hücum” emriyle ordunun Büyük Taarruzu başlattığını söyledi.

Erdoğan, düşman hatlarını birer birer dağıtan kahraman ordunun, 30 Ağustos günü gerçekleşen Başkomutan Meydan Muharebesi’yle, Yunan işgal kuvvetlerinin önemli bir bölümünü imha ederek İzmir yolunu açtığını hatırlattı.

Büyük Taarruz’un başlamasından 15 gün sonra kaçan düşmanın yakıp yıktığı İzmir semalarında Türk bayraklarının dalgalandığını ifade eden Erdoğan, böylece ebedi vatan Anadolu topraklarını 3,5 yıla yakın hain emelleri ve pis çizmeleriyle kirleten düşmana karşı sahada verilen savaşın kazanıldığını kaydetti.

Kaynak:Sabah

İlgini Çekebilir  Yunanistan, İsrail ile orman yangınlarını erkenden tespit eden yapay zeka üzerinde çalışıyor - Son Dakika Teknoloji Haberleri
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ 7 = 8