Mutluluk Veren Bilgi

Sony, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması halinde PlayStation 6 bilgilerini paylaşmayacak – Son Dakika Teknoloji Haberleri

0

Microsoft‘un oyun geliştirici firma olan Activision Blizzard’ı satın alma sürecinin yankıları hala devam ediyor.

EĞER SATILIRSA ACTIVISION İLE DONANIMSAL BİLGİLER PAYLAŞILMAYACAK

Son olarak Sony tarafından yapılan açıklamada PlayStation’ın CEO’su Jim Ryan, şu anda Microsoft’un satın almak için mahkemede mücadele ettiği Activision Blizzard’a PlayStation 6 hakkında “son derece hassas” bilgileri Xbox’a ait bir şirkete vermek istemediklerini belirtti.

Ayrıca Ryan, Sony’nin doğrudan bir rakibe ait bir şirketin bu bilgilere erişme rsikini göze alamayacağını söyledi ve bir sonraki konsoluyla ilgili gizli ayrıntıları artık paylaşamayacağı için oyun geliştirme sürecinin kesintiye uğrayacağını belirtti.

Buna göre eğer Microsoft geliştirici firma Activision Blizzard’ı satın alırsa belkide artık PlayStation konsolu için oyun geliştiremeyebilir.

1 YIL ÖNCEDEN DONANIM BİLGİLERİ PAYLAŞILIYOR

Sony, her ne kadar kullanıcılar ile paylaşmasa da, yeni konsolu çıkarmadan en az 1 yıl önce yeni sistem için hazırlayabilmeleri adına önceden oyun geliştiriciler ile görüşmeler yapıyor ve donanım bilgilerini paylaşıyor

ASIL SAVAŞ SONY VE MICROSOFT ARASINDA

The Verge’ün haberine göre, Microsoft’un önemli Xbox yöneticileri ise bugün federal mahkemede Federal Ticaret Komisyonu’na karşı şirketin Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolarlık satın alma teklifini savunacak. Temmuz ayının ilk iki haftasında bu dev anlaşmanın olup olmayacağı netleşecek.


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Kaynak:NTV

İlgini Çekebilir  Emine Erdoğan'dan New York temaslarına ilişkin paylaşım
Cevap bırakın