Mutluluk Veren Bilgi

Star Wars Evreninin En Değerli Metalik Hazinesi: Beskar

0

Mandaloriyan [Mandalorian] Çeliği Silah İçin Değil Zırh İçindir

Zırh Yapan (The Armorer)

Beskar, Mandaloriyan zırhlarında kullanılan ve aşırı hasar verici darbelere karşı yüksek dayanıklılığıyla sahip bir alaşımdır. Mandaloriyan demiri [Mandalorian iron] veya Mandaloriyan çeliği [Mandalorian steel] olarak da bilinir.

Saf haliyle, Beskar zırhı doğrudan bir blaster atışına dayanacak kadar sağlamdır ve ışın kılıcı darbelerini geri püskürtebilir.

Arc Pulse Jeneratörü olarak adlandırılan Mandaloriyan Sabine Wren tarafından yaratılan ve Galaktik İmparatorluk tarafından kullanılan bir süper silah, beskar zırhla korunan Mandaloriyan savaşçıları dahil her şeyi kavrulacak şekilde metalin aşırı ısıtılabilmesine olanak tanıyarak koruduğu her şeyi kül haline getirebiliyordu.

Ancak, Wren silahını Mandaloriyan İç Savaşı sırasında yok etti.

Beskar, saf haliyle galaksideki en sert ve efsanevi metallerden biriydi. En saf hali, kısa süreliğine ışın kılıcı darbelerini geri püskürtebilecek ve doğrudan blaster ateşine dayanabilecek kadar dayanıklıydı. Ancak, beskar’dan yapılan silahlar da beskar ile yapıldığından dolayı hala hasar verebilirdi. Bu nedenle, beskar’dan silah yapmak, İzleme Çocukları tarafından tabu olarak kabul edilirdi. Metal ayrıca her savaşçının isteğine göre yeniden şekillendirilebilirdi. Beskar, sadece Mandalorian dünyalarında bulunurdu. Kalıp halindeyken, dalgalı desenlerle gümüş renkteydi.

 

İlgini Çekebilir  Cengiz Bozkurt, deprem bölgesinde yardım çalışmalarına katılıyor
Cevap bırakın