Mutluluk Veren Bilgi

Tügef Burs Başvurusu

0

Tügef burs başvurusu Türkiye gençlik vakfı tarafından özel olarak verilen bursu kapsamaktadır. Vakfın genel yapısına göre gençlere hedefleri doğrultusunda ihtiyaç duydukları maddi desteği kendilerine sağlamaktadırlar.

Öğrenim bursu veren bu vakıf maddi sıkıntı yaşayan öğrencilere para yardımı yaparak fırsat eşitliğini sağlamakta ve aynı zamanda bu gençlerin eğitim haklarına sahip çıkmaktadır.

Tügef Burs Başvuru Şartları

TÜGEF Burs çeşitleri birkaç farklı başlık altında toplanmaktadır. TÜGEF burs çeşitleri genel olarak Eğitim destek bursu, yurt başarı bursu veya yurt ihtiyaç bursu gibi farklı buz çeşitlerine sahiptir.

Vakıf ve devlet üniversitelerinde tam burslu olarak okuyan lisans veya ön lisans öğrencilerine verilen bu burs için birtakım başvuru şartları bulunmaktadır.

TÜGEF burs başvuru şartları içerisinde başvuracak olan öğrencinin mutlaka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, lisans ortalamasının 100 tam puan üzerinden 65 veya üstü olması ya da 4 tam puan üzerinden 2.5 ve üstü olması, adli sicil kaydının temiz olması, erkek adayların askerlik ile ilişiği olmaması ve başvuran kişinin başka bir kurumdan burs almıyor olması gerekmektedir.

TÜGEF Burs Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Tüm burs başvurularında olduğu gibi TÜGEF tarafından verilen burslar için de birtakım belgelere ihtiyaç bulunmaktadır. TÜGEF Burs başvurusu için gerekli olan belgeler şöyle sıralanabilir;

  • OSYM sonuç belgesi
  • Anne ve babaya ait gelir belgesi
  • İBAN numarası
  • Adli sicil belgesi
  • Öğrenci belgesi
  • Transcript
  • Vesikalık fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi

Bu belgelerin eksiksiz şekilde tamamlanması halinde uygun koşulları sağlayan kişiler TÜGEF burs başvurusu yapabilmektedirler.

Tügef Burs Başvurusu
Tügef Burs Başvurusu

Tügef Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

TÜGEF burs başvurusu nasıl yapılır? sorusu genellikle bu Bursa başvuracak olan öğrenciler tarafından sıklıkla merak edilmektedir.

İlgini Çekebilir  Bilimsel Gösterimde Prefiksler, Semboller ve Çarpma Faktörleri

TÜGEF burs başvurusu için vakfın burs başvuru sayfasına girerek burada yer alan lisans veya ön lisans seçeneklerini işaretleyip daha sonra burs başvurusunda bulunacak olan kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, doğum yeri, telefon numarası, IBAN numarası, mail adresi gibi bilgilerin soruldu bölüme eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir.

Daha sonra ise ayrı bir formda yer alan anne mesleği, baba mesleği, anne ve babanın sağ veya ölü olma durumu, evin aylık geliri ve evin kira ya da kendisine ait olup olmadığına dair bilgilerin de eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

 

 

 

 

Cevap bırakın