Mutluluk Veren Bilgi

Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir?

0

Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir? – Belçika asıllı bir hamur tatlısı olan waffle oldukça tatlı ve beğenilen bir ürün olsa da yapımı sırasında kullanılan waffle makinaları temizliği oldukça önemlidir. Bu noktada waffle makinası nasıl temizlenir? Sorusu kapsamında makinanın tipi ve özelliği önem taşımaktadır.

Özellikle vapur makinaları içerisinde en popüler olan Korkmaz waffle makinesi temizliği evde en çok tercih edilen makinalar olması nedeniyle sık sık araştırılmaktadır.

Teflon Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir?

Özellikle teflon modeller olması daha kolay temizlenebilir özelliğe sahip olması ile rahat bir kullanıma sahiptir. Bu noktada teflon waffle makinesi nasıl temizlenir? Sorusu kapsamında birkaç temizlik adamından bahsetmek mümkündür.

Özellikle plakaları çıkan waffle makinelerinin temizliği oldukça kolay olup plakaları yerinden çıkartarak sıcak bir suya koyup lekelerin yumuşamasını sağlamanız ve daha sonra plakaları yumuşak bir sünger yardımıyla silmeniz kuruduktan sonra ise yerine yerleştirmeniz yeterli olmaktadır.

Sanayi Tipi Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir?

Sanayi tipi waffle makinesi nasıl temizlenir? Sorusu özellikle bu makinelerin plakaları çıkmadığından sıkça merak edilmektedir.

İlk olarak makinanın en iyi şekilde temizlenebilmesi için mutlaka soğumuş olmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle makineyi fişten çıkardıktan sonra bir süre soğuması için kenara bırakmanız ve daha sonra temizleme işlemine geçmeniz gerekmektedir.

Soğuduktan sonra üzerinde kalan yiyecek artıklarının ve yağların kağıt havlu yardımıyla silinmesi daha sonra ise makine kenarlarına yapışmış olan parçaların mutfak süngeri yardımıyla çıkartılması gerekmektedir.

Bu noktada teflon ürünlerinin yapışmaz yüzeye sahip olması nedeniyle bu yüzeyi çizmek oldukça önemlidir.

Sertleşen hamur parçalarını sıcak bez yardımı ile yumuşatarak daha sonra ise süngerin yumuşak kısmı ile çıkartarak temizlemek mümkündür.

İlgini Çekebilir  Waffle nedir ?

Ancak tüm bu çıkarma işlemlerine rağmen hala inatçı lekeler bulunuyorsa yumuşaması için üzerine birkaç damla yağ dökmeniz ve ortalama olarak 2 dakika kadar beklettikten sonra nemli bez yardımıyla lekeleri silmeniz yeterlidir.

Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir
Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir

Yanmış Waffle Makinesi Nasıl Temizlenir?

Yanmış waffle makinesi nasıl temizlenir? Sorusu ise temizlenmesi en zor kirler olması nedeniyle bir aile işlem ve malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle sabit plakaları temizlerken mutlaka aşındırıcı etkisi olmayan ancak lekelerin yumuşamasına yardımcı olacak deterjanları kullanarak lekeleri yumuşatmak ve daha sonra ise yumuşak bir sünger yardımıyla lekeleri yerinden temizlemek gerekmektedir.

Cevap bırakın