Mutluluk Veren Bilgi

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

0

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi – Özellikle kişilerin bankalara karşı sorumluluklarını yerine getirmemesi halinde ve kredi ödemelerini düzenli olarak yapmaması durumunda kredi notu etkilenmekte olup böylece sicili bozulmaktadır.

Ancak sicili bozuk olup kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu markalar içerisinde Ziraat Bankası seçicilik bozuk olana kredi vermeye 2022 yılı itibariyle devam etmektedir.

Özellikle problem yaşayan ve kredi notu düşük olan vatandaşların Ziraat Bankası’ndan alabilecekleri kredi avantajı sayesinde zor durumdan çıkmaları ve borçlarını kapatmaları mümkün olmaktadır.

Bu krediye genel olarak borç kapatma kredisi adı verilmekte olup kredi verilmeden önce kişilerden borç kapatma belgeleri de talep edilmektedir. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyen kişilerin özellikle Ziraat Bankası tarafından sizlere tanınan birçok kolaylık bulunduğunu bilmesi gerekmektedir.

Devlet bankası olma özelliğine sahip olan Ziraat Bankası özellikle sicili bozuk olan kişilere de kredi imkanı tanımaktadır.

Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi kampanyası kapsamında tamam fırsatlardan faydalanarak borçlarınızı kapatıp kredi notunuzu artırabilirsiniz. Ancak bu kampanyadan herkes faydalanamamakta olup özellikle kara listede bulunanlar ve yüklü miktarda ödenmemiş kredisi bulunan kişilerin başvuruları olumsuz olarak yanıtlanmaktadır.

Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi başvurusu yapabilmek için kişilerin özellikle kredi durumu iyi olup kredi notunun normal kredi çekmeye müsait olması halinde gerçekleştirmesi mümkün olmayıp kişinin adına açılmış icra dava dosyası ve yasal takip olan vatandaşların da bu krediden yararlanması mümkün değildir.

Ziraat Bankası sicil bozuk olan kredi başvurusu bizzat şubelerden yapılmakta olup mobil uygulama veya internet bankacılığı üzerinden yapılması mümkün değildir. Bu nedenle kredi çekmek için size en yakın şubeye başvuru yaparak kredi başvurunuzu tamamlamanız mümkündür.

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi
Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

Kara listede olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar bu noktada özellikle icralık durumda olan kişiler tarafından sıkça merak edilmektedir. Ancak kara listede olan kişilere kredi imkanı tanıyan herhangi bir banka bulunmamaktadır.

İlgini Çekebilir  Son dakika: Borsa İstanbul'dan kapanış rekoru

Ancak bazı bankalar sicili bozuk olan kişilere kredi imkanı tanıyarak borçlarını kapatmayı mümkün hale getirmektedir. Bu bankalar içerisinde özellikle QNB Finansbank, Akbank, en para, Ziraat Bankası veya aktif bank gibi bankalar yer almaktadır.

Denizbank sicili bozuk olana kredi imkânı tanımamakta olup kişilerin Denizbank üzerinden sicili bozuk olması halinde herhangi bir şekilde kredi çekmesi mümkün değildir. Bu kapsamda Halkbank sicili bozuk olana kredi ve Vakıfbank sicili bozuk olana kredi konuları da sıkça merak edilmiş olsa da sicili bozuk olan kişilere Denizbank gibi Vakıfbank ve Halkbank da kredi vermemektedir.

Bu nedenle sicilinin bozuk olması halinde veya kara listede olmanız halinde özellikle sicili kötü olanlara kredi veren bankalar içerisinde yer alan bankalara başvuru yapmanız gerekmektedir. Aksi halde diğer bankalar üzerinden yapmış olduğunuz başvurular olumlu şekilde onaylanmayacaktır.

 

Cevap bırakın