Mutluluk Veren Bilgi

Adana Şehir Hastanesi 6 yaşında

0

Konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Köşger, “Şehir hastaneleri büyük bir vizyonun eseridir. Bunun ne kadar büyük bir vizyon olduğu, ne kadar gerekli ve elzem olduğu pandemide ortaya çıktı. Adana’nın bir farkı son yaşadığımız deprem faciasında 11 ilde yaşanan deprem neticesinde bölgedeki diğer hastaneler hizmet veremez hale gelince Adana Şehir Hastanesi bir bölge hastanesine dönüştü. Helikopter pistinin bile ne kadar önemli olduğu o gün ortaya çıkmıştı. Bütün bölgeden hastalar buraya sevk edildi. Buradaki maharetli hekim ve sağlık çalışanlarımız onlara en üst tedavi hizmetini sundular. Birçok organ kaybından kurtulan hastalarımız varmış. Bundan ne kadar mutluluk duysak azdır” dedi.

9,3 MİLYON HASTAYA HİZMET

Hastane ile ilgili bilgiler veren Başhekim Doç. Dr. Mehmet Volkan Harput ise, “Adana Şehir Hastanesi 550 bin metrekarenin üzerinde bir tesis büyüklüğünde hizmet vermektedir. Bu sayılar hizmet sayımıza yansımaktadır. 1640 yataklı hastanemizde açılıştan bugüne 500 bine yakın hasta yatarak tedavi görmüş, 9.3 milyon üzerinde hastamız poliklinik hizmetlerimizden faydalanmıştır. Günlük poliklinik hasta sayımız 10 bin üzerinde olduğu düşünülürse yatan hastalar, refakatçiler, 6 bin üzerinde çalışanımızla birlikte günlük yaya trafiğimiz 60 bin üzerindedir” diye konuştu.

VALİ’NİN TÜRKÇE HASSASİYETİ

Öte yandan Tüp Bebek Merkezi’nin açılışında duvar süslemelerindeki İngilizce yazıları gören Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Türkçe konusunda hassasiyet göstererek, “Küçük bir eleştiri yapmak istiyorum. Burada süslemelerde hello, boy, girl, hep İngilizce kelimeler kullanılmış. Merkezi İngiltere’de açmıyoruz. Türkçe kullanılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak:Sabah / Sağlık

İlgini Çekebilir  Fluoksetin Hidroklorür: Zihinsel Sağlığı Destekleyen Etkili Bir Antidepresan
Cevap bırakın