Mutluluk Veren Bilgi

Behiye karakteri Aile Arasında dizisinde kimdir? Ayta Sözeri, hangi TV dizilerinde yer aldı? Aile Arasında Behiye rolünü kim canlandırıyor?

0

Star TV’de yayınlanan Aile Arasında filmi, karakterleri merak uyandırmaya devam ediyor. Filmin karakterlerinden Behiye, özellikle dikkat çekiyor. Peki, Aile Arasında Behiye kimdir ve Ayta Sözeri hangi TV dizilerinde yer aldı? Behiye karakteri, Aile Arasında filminde hangi oyuncu tarafından canlandırılıyor? İşte ayrıntılar…

Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın başrollerinde yer aldığı Türk komedi filmi Aile Arasında, Star TV’de gösterime girdi ve filmdeki karakterlerin oyuncuları merak edildi. Behiye karakterini canlandıran oyuncunun kimliği araştırılıyor. Aile Arasında’nın oyuncu kadrosu ve karakterleri gerçek adlarıyla birlikte detaylı olarak inceleyeceğiz.

Star TV’de izleyiciyle buluşan Aile Arasında filmi, Fikret ve Solmaz adlı iki karakterin komik tesadüflerle karşılaşmasını ve olayların gitgide büyümesini konu alıyor. 21 yıllık ilişkileri aynı gün sonlanan Fikret, müzikhol vokalisti Solmaz ile karşılaşır ve komşuları olurlar. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı zengin bir ailenin oğluyla evlenme kararı alınca, Fikret büyük bir endişeyle hayatının rolünü oynarken bulur kendini. Ancak nikahın aileler arasında yapılması planlanan tören, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür.

Aile Arasında’nın oyuncu kadrosunda ise Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Fatih Artman, Şevket Çoruh, Gülse Birsel, Derya Karadaş ve Devin Özgür gibi ünlü isimler yer alıyor.

Filmin karakterlerinden Behiye’yi ise Ayta Sözeri canlandırıyor. Ayta Sözeri, Batı Almanya’da doğmuş ve anne tarafından Çerkes kökenlidir. İzmir’e taşınan ailesiyle birlikte büyüyen Sözeri, 20’li yaşlarında cinsiyet değiştirme ameliyatı olmuştur. Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda Türk müziği eğitimi alan Sözeri, daha sonra Sezen Aksu gibi birçok ünlü sanatçıya geri vokal yaparak müzik kariyerine devam etmiştir. Aile Arasında filmiyle oyunculuğa da adım atan Sözeri, Behiye karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

İlgini Çekebilir  Doğada Mahsur Kalma Filmleri: En Çok İzlenen Filmler

Ayta Sözeri, Türk bir oyuncu ve şarkıcıdır. 31 Mart 1976’da Batı Almanya’da doğmuştur. Kendisi ayrıca insan hakları ve LGBT hakları alanında aktif olarak çalışan bir aktivisttir.

Ayta Sözeri, 31 Mart 1976’da Batı Almanya’da doğdu. Annesi Çerkes kökenlidir. Ailesiyle birlikte 1982’de İzmir’e yerleşti ve 20’li yaşlarında cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda Türk müziği eğitimi aldı. Sonrasında Sezen Aksu gibi sanatçılara geri vokalist olarak eşlik ederek müzik hayatına devam etti.

Ayta Sözeri, “Benimle Söyle” adlı yarışma programında jüri üyesi olarak yer aldı. 2019’da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda verdiği ilk konserde Belkıs Özener’i sahnesinde ağırladı. Verdiği konserler büyük ilgi gördü ve 2020’de Bodrum Antik Tiyatrosu’nda Gülden Karaböcek’i sahnesinde konuk etti.

Cevap bırakın