Mutluluk Veren Bilgi

Prof. Dr. Günsel: Bilim üretmeye ve araştırmalarımızı ürüne dönüştürmeye devam

0

Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Yakın Doğu Üniversitesi olarak, bu prestijli sıralamada sahip olduğumuz konum bizim için büyük bir gurur kaynağı. En iyi üniversiteler sıralamasında KKTC’de ilk sırada olmamız, Türkiye’de ise üçüncü sırayı paylaşmamız üniversitemizin eğitim ve araştırmadaki yüksek standartlarının bir göstergesidir” ifadesini kullandı.

“Bu başarı, sadece üniversitemizin değil, aynı zamanda KKTC’nin eğitim alanındaki uluslararası saygınlığını artırıyor” diyen Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “YDÜ olarak, dünya üniversiteler arasında rekabet edebilirliğimizi daha da artırmak için çalışmaya, bilim üretmeye ve araştırmalarımızı ürüne dönüştürmeye devam edeceğiz. Bu başarı, bilimsel araştırma ve eğitim kalitesi ile uluslararası işbirliği konularındaki özverili çalışmalarımızın bir sonucu” dedi.

YDÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ ise, “Üniversite olarak, bu başarıyı sürdürülebilir kılmak ve daha da ileriye taşımak için çalışmalarım aralıksız sürecek. YDÜ’nün her biri kendi alanlarında yetkin ve bilimsel üretkenliği yüksek bir akademisyen kadrosuna sahip. Özverili çalışmaları ile bilim üreten ve araştırmalarını bilim dünyası ile paylaşan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Onların katkıları olmadan bu başarı mümkün olmazdı” diye konuştu.

Kaynak:Sabah / Sağlık

İlgini Çekebilir  Alzheimer’a karşı uzmanlar uyarıyor - Sağlık Haberleri
Cevap bırakın