Mutluluk Veren Bilgi

Secita 10 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

0

Secita 10 mg tabletler halinde satılmaktadır. Etken maddesi ise essitalpram oksalattır. Bu ilaç, anti depresan grubu içerisinde yer alan ilaçlardan bir tanesidir. Bu ilaç özellikle de beyin içerisinde dengesiz bir durum meydana getiren kaygı ve depresyona neden olan yan etkileri ortadan gidermektedir.

Secita 10 Mg Ne İşe Yarar?

Bu ilaç hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de Secita 10 mg ne işe yarar sorusunun yanıtıdır. Bu ilaç ile birlikte depresyona neden olan pek çok sağlık sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Bu ilaç ile birlikte beyni dengesiz hale getiren durumlar giderilmektedir. Bu durumlardan bazıları ise kaydı, bulantı ve endişe gibi durumlardır.

Secita Kullanım Alanları Nelerdir?

Secita kullanım alanları incelendiği zaman genel anlamda depresyon tedavisi şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bu ilaç ile birlikte giderilebilen belirli sağlık sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlardan bazıları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 1. Majör depresyon
 2. Obsesif ve komülfis bozukluk
 3. Sosyal anksiyete
 4. Yaygın anksiyete
 5. Agorafobili
 6. Panik atak

Bu gibi sağlık sorunlarının bütünü için söz konusu olan ilaç kullanılmaktadır. Ancak bu ilacın kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken belirli durumlar bulunmaktadır. Söz konusu olan ilaçların kesinlikle doktor tavsiyesinde ve önerken dozda kullanılması önem taşımaktadır.

Secita Yan Etkileri Nelerdir?

İlaç hakkında sıkça merak edilen detaylardan birisi de Secita yan etkileri olarak dikkat çekmektedir. Söz konusu olan ilacın kullanımı durumunda da belirli yan etkiler meydana gelmektedir. Bu yan etkiler ise genel anlamda şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Mide bulantısı
 2. Baş dönmesi
 3. Baş ağrısı
 4. Burun akıntısı
 5. İştahın azalması ya da artması
 6. Sürekli olacak şekilde terleme
 7. Ateşin yükselmesi
 8. Cinsel anlamda meydana gelebilecek olan sıkıntılar
 9. Sürekli olarak huzursuz ve endişeli hissetme
 10. İshal
 11. Kusma
 12. Kabızlık
 13. Kaslarda ve eklemlerde ağrı
İlgini Çekebilir  Siz kahveyi nasıl içiyorsunuz? - Sağlık Haberleri

Bu tür sorunların meydana gelmesi ardından insanlar direk olarak hekimlerine danışabilmektedirler. Böylelikle de tedavinin seyrini yeniden gözden geçirmesini isteyebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

77 + = 80